Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Tannefors IF
Serie: Div 5 Östergötland m herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Haris Kapidzic +1p 0 0 0 0 0 1
Munta Abood +0p 0 0 0 0 0 0
Anton Jonasson +0p 0 0 0 0 0 0
Ruben Länne +0p 0 0 0 0 0 0
Pontus Lindberg +0p 0 0 0 0 0 0
Joel Lindh +0p 0 0 0 0 0 0
Rezak Zahirovic +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Jahja Ahmadi +4p 0 0 0 4 0 0
Kenny Johansson +2p 0 0 0 0 0 2
Abdulkadir Abdirashid +0p 0 0 0 0 0 0
Mazut Aden Ibrahim +0p 0 0 0 0 0 0
Oscar Ekstam +0p 0 0 0 0 0 0
Markus Eriksson +0p 0 0 0 0 0 0
Anders Gustavsson +0p 0 0 0 0 0 0
Loke Petersson +0p 0 0 0 0 0 0
Cheraldo Sjunnesson +0p 0 0 0 0 0 0
Sebastian Stålbrand +16p 4 8 0 4 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Abdinasir Aden Jama +0p 0 0 0 0 0 0
Jonas Arnoldsson +0p 0 0 0 0 0 0
David Eriksson +6p 0 3 0 0 0 3
Kevin Esko +0p 0 0 0 0 0 0
Escho Gewarges +0p 0 0 0 0 0 0
Oscar Kageryd +0p 0 0 0 0 0 0
Patrik Nilsson +20p 1 10 0 6 0 3
Emil Simonsson +0p 0 0 0 0 0 0
David Smiljanic +6p 0 6 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Tobias Andersson +6p 0 0 0 3 0 3
Christoffer Svensson +0p 0 0 0 0 0 0
David Thuresson +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Danny Pincheira Castillo +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Tannefors IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
12 maj 19:00
Tannefors
Klockaretorpet
  1 - 4   +2p
16 maj 19:00
Skärblacka
Tannefors
  6 - 0  
20 maj 19:00
Tannefors
Tallboda
  3 - 3   +7p
28 maj 13:00
Tannefors
Hemgårdarna
  1 - 7   +2p
2 jun 19:00
Sturefors
Tannefors
  7 - 0  
8 jun 19:00
Tannefors
Gottfridsberg
  3 - 1   +10p
11 jun 15:00
Ektorp
Tannefors
  1 - 1   +3p
18 jun 13:00
Tannefors
Vånga
  4 - 2   +11p
28 jun 19:00
Tannefors
Norsholm
  7 - 0   +22p
6 aug 12:00
Brokind
Tannefors
  0 - 4   +14p
13 aug 13:00
Tannefors
FC Lambohov
  2 - 5   +4p
18 aug 18:45
Klockaretorpet
Tannefors
  1 - 0  
24 aug 18:30
Tannefors
Skärblacka
  0 - 2  
30 aug 18:00
Tallboda
Tannefors
  1 - 6   +16p
3 sep 13:00
Hemgårdarna
Tannefors
  9 - 0  
17 sep 13:00
Tannefors
Sturefors
  0 - 4  
24 sep 12:00
Gottfridsberg
Tannefors
  2 - 1   +2p
1 okt 13:00
Tannefors
Ektorp
  3 - 4   +5p
8 okt 15:00
Vånga
Tannefors
  0 - 5   +17p