Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Skärblacka IF
Serie: Div 5 Östergötland m herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Jimmy Perfors +0p 0 0 0 0 0 0
Mikael Karlsson +0p 0 0 0 0 0 0
Krister Perfors +13p 6 2 0 2 1 2
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Henric Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Jonathan Poikela +0p 0 0 0 0 0 0
Mikael Persson +0p 0 0 0 0 0 0
Pontus Larsson +0p 0 0 0 0 0 0
Rasmus Karlsson Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Mattias Eriksson +32p 2 8 0 6 0 16
Joel Gustafsson +6p 4 2 0 0 0 0
Jacob Höjer Mahrs +4p 0 0 0 0 4 0
Jonas Olsson +6p 2 0 0 2 2 0
John Poikla +0p 0 0 0 0 0 0
Kim Wall +50p 16 12 0 14 6 2
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Jimmy Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Robin Wieselgren +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Larsson +3p 3 0 0 0 0 0
Daniel Lekander +0p 0 0 0 0 0 0
Lucas Pressfeldt +6p 0 0 0 3 0 3
Anton Strandberg +0p 0 0 0 0 0 0
Christian Sundell +9p 9 0 0 0 0 0
Daniel Wittlåck +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Jack Nordholm +0p 0 0 0 0 0 0
Magnus Silfverklev +0p 0 0 0 0 0 0
Martin Elovsson +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Petersson +24p 9 3 0 6 6 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Henric Andersson +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Skärblacka IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
6 maj 19:00
Klockaretorpet
Skärblacka
  2 - 3   +7p
12 maj 19:00
Skärblacka
Brokind
  8 - 0   +23p
16 maj 19:00
Skärblacka
Tannefors
  6 - 0   +17p
24 maj 19:00
Sturefors
Skärblacka
  2 - 2   +5p
28 maj 12:00
Skärblacka
Gottfridsberg
  8 - 0   +21p
4 jun 13:00
Hemgårdarna
Skärblacka
  8 - 0  
8 jun 19:00
Skärblacka
Ektorp
  3 - 2   +8p
14 jun 19:00
Vånga
Skärblacka
  1 - 4   +10p
18 jun 14:00
Skärblacka
Tallboda
  4 - 0   +13p
22 jun 19:00
Skärblacka
FC Lambohov
  3 - 2   +9p
9 aug 19:00
Norsholm
Skärblacka
  2 - 8   +19p
13 aug 15:00
Skärblacka
Klockaretorpet
  0 - 2  
20 aug 12:00
Brokind
Skärblacka
  3 - 7   +17p
24 aug 18:30
Tannefors
Skärblacka
  0 - 2   +9p
27 aug 15:00
Skärblacka
Sturefors
  2 - 0   +9p
3 sep 12:00
Gottfridsberg
Skärblacka
  1 - 4   +11p
17 sep 15:00
Skärblacka
Hemgårdarna
  1 - 0   +8p
24 sep 15:00
Ektorp
Skärblacka
  0 - 2   +9p
1 okt 14:00
Skärblacka
Vånga
  6 - 2   +15p
8 okt 15:00
Tallboda
Skärblacka
  1 - 4   +14p