Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Sturefors IF
Serie: Div 5 Östergötland m herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Andre Larsson +0p 0 0 0 0 0 0
John Frode +1p 0 0 0 0 0 1
Kamal Eliassy +0p 0 0 0 0 0 0
Pontus Wessman +0p 0 0 0 0 0 0
Viktor Lind +0p 0 0 0 0 0 0
Viktor Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Albin Persson +2p 0 0 0 0 0 2
Alexander Ahlstrand +0p 0 0 0 0 0 0
Hamse Mohsen +0p 0 0 0 0 0 0
Mario Carlsson Cherma +0p 0 0 0 0 0 0
Mohammed Kadirzada +0p 0 0 0 0 0 0
Patrik Önnegren +8p 4 2 0 0 2 0
Robin Karlsson +10p 0 0 0 2 4 4
Oscar Karmelind +0p 0 0 0 0 0 0
Oskar Lindström +0p 0 0 0 0 0 0
Martin Palmqvist +2p 0 0 0 0 2 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Anton Olsson +0p 0 0 0 0 0 0
Christian Gustafsson +0p 0 0 0 0 0 0
Johannes Tell +0p 0 0 0 0 0 0
Lorin Korial +0p 0 0 0 0 0 0
Marcus Johansson +0p 0 0 0 0 0 0
Markus Larson +0p 0 0 0 0 0 0
Roni Korial +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Sarwe +9p 0 3 0 3 0 3
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Andreas Davidsson +0p 0 0 0 0 0 0
Patrik Jonasson +3p 0 3 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Kerar Al-Hamed +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Sturefors IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
12 maj 19:00
Sturefors
FC Lambohov
  2 - 3   +3p
16 maj 19:30
Klockaretorpet
Sturefors
  2 - 2   +6p
24 maj 19:00
Sturefors
Skärblacka
  2 - 2   +4p
30 maj 19:00
Norsholm
Sturefors
  0 - 6   +20p
2 jun 19:00
Sturefors
Tannefors
  7 - 0   +20p
8 jun 19:00
Sturefors
Hemgårdarna
  1 - 2   +2p
14 jun 19:00
Gottfridsberg
Sturefors
  1 - 1   +2p
21 jun 19:00
Sturefors
Ektorp
  3 - 0   +12p
28 jun 19:00
Sturefors
Vånga
  5 - 0   +17p
8 aug 19:00
Tallboda
Sturefors
  1 - 5   +12p
11 aug 19:00
Sturefors
Brokind
  6 - 1   +16p
17 aug 18:45
FC Lambohov
Sturefors
  2 - 3   +7p
24 aug 18:30
Sturefors
Klockaretorpet
  1 - 4   +2p
27 aug 15:00
Skärblacka
Sturefors
  2 - 0  
3 sep 14:00
Sturefors
Norsholm
  3 - 0   +12p
17 sep 13:00
Tannefors
Sturefors
  0 - 4   +14p
24 sep 13:00
Hemgårdarna
Sturefors
  3 - 0   WO
1 okt 14:00
Sturefors
Gottfridsberg
  7 - 0   +20p
8 okt 15:00
Ektorp
Sturefors
  0 - 1   +8p