Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: IK Klockaretorpet
Serie: Div 5 Östergötland m herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Rami Abbas Chasib +0p 0 0 0 0 0 0
Mohammed Al-Quzweeni +0p 0 0 0 0 0 0
Michael Göransson Kambugu +0p 0 0 0 0 0 0
Richard Göransson Kambugu +0p 0 0 0 0 0 0
Hamid Hamzic Kagevik +0p 0 0 0 0 0 0
Michael Isa +0p 0 0 0 0 0 0
Tobias Larsson +0p 0 0 0 0 0 0
Jesper Stenbom +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Daniel Alvarez +0p 0 0 0 0 0 0
David Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Kim Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Mattias Edwardsson +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Forsberg +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Karlsson +0p 0 0 0 0 0 0
Joakim Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
Marcus Sandh +0p 0 0 0 0 0 0
Gabriel Touma +0p 0 0 0 0 0 0
Levi Viktor Moputu +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Josef Ayoub +0p 0 0 0 0 0 0
Sebastian Forstén Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
Pontus Franzén +0p 0 0 0 0 0 0
Max Glännefors +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Håkansson +0p 0 0 0 0 0 0
Jack Jounan +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Karlsson +0p 0 0 0 0 0 0
Charbel Maliki +0p 0 0 0 0 0 0
Magloire Nkanu +0p 0 0 0 0 0 0
Jeff Vallin +0p 0 0 0 0 0 0
Jerry Witkowski +0p 0 0 0 0 0 0
Niklas Ydebäck +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Rafi Jabro' +0p 0 0 0 0 0 0
Josef Khaled Jamal +0p 0 0 0 0 0 0
Linus Lundberg +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för IK Klockaretorpet.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
6 maj 19:00
Klockaretorpet
Skärblacka
  2 - 3   +2p
12 maj 19:00
Tannefors
Klockaretorpet
  1 - 4   +10p
16 maj 19:30
Klockaretorpet
Sturefors
  2 - 2   +4p
20 maj 19:00
Hemgårdarna
Klockaretorpet
  2 - 2   +4p
27 maj 19:00
Klockaretorpet
Ektorp
  2 - 1   +8p
4 jun 12:00
Gottfridsberg
Klockaretorpet
  0 - 3   WO
8 jun 19:00
Klockaretorpet
Vånga
10 - 1   +23p
14 jun 19:00
Tallboda
Klockaretorpet
  0 - 5   +16p
18 jun 10:30
Klockaretorpet
Norsholm
  7 - 4   +15p
29 jun 19:00
Klockaretorpet
Brokind
  5 - 1   +12p
5 aug 19:00
FC Lambohov
Klockaretorpet
  1 - 1   +3p
13 aug 15:00
Skärblacka
Klockaretorpet
  0 - 2   +10p
18 aug 18:45
Klockaretorpet
Tannefors
  1 - 0   +8p
24 aug 18:30
Sturefors
Klockaretorpet
  1 - 4   +12p
29 aug 18:00
Klockaretorpet
Hemgårdarna
  3 - 3   +7p
18 sep 15:00
Klockaretorpet
Gottfridsberg
  2 - 1   +8p
21 sep 19:30
Ektorp
Klockaretorpet
  5 - 0  
24 sep 14:00
Vånga
Klockaretorpet
  7 - 1   +2p
1 okt 11:00
Klockaretorpet
Tallboda
  0 - 3   WO
8 okt 15:00
Norsholm
Klockaretorpet
  0 - 2   +11p