Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Brokinds IF
Serie: Div 5 Östergötland m herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Carl Broman +0p 0 0 0 0 0 0
Martin Mirow +0p 0 0 0 0 0 0
Sven Walfridsson +4p 0 0 0 2 2 0
Fredrik Eriksson +0p 0 0 0 0 0 0
Mathias Karlsson +3p 0 0 0 1 1 1
Patrik Roth +6p 1 4 0 0 1 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Linus Bernfort +0p 0 0 0 0 0 0
Tobias Andersson +2p 0 0 0 0 0 2
Gustav Johansson +8p 2 2 0 0 4 0
Jonas Kjellman +4p 2 0 0 0 0 2
Martin Lidholm +0p 0 0 0 0 0 0
Oscar Lind +4p 2 2 0 0 0 0
Oskar Lindeblad +4p 2 0 0 0 2 0
Alexander Österberg +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Gustaf Björkman +3p 0 0 0 3 0 0
Adam Gryvik +9p 6 0 0 0 3 0
Anton Lindeblad +57p 14 6 0 14 14 9
Andreas Nilsson +6p 3 3 0 0 0 0
Nils Sjöstrand +3p 0 3 0 0 0 0
Oskar Thorell +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Tobias Dahlström +0p 0 0 0 0 0 0
Oskar Ringebrant +0p 0 0 0 0 0 0
Carl Wetterhall +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Mats Sandström +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Brokinds IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
12 maj 19:00
Skärblacka
Brokind
  8 - 0  
17 maj 18:00
Brokind
Hemgårdarna
  0 - 4  
19 maj 19:00
Gottfridsberg
Brokind
  5 - 3   +8p
28 maj 16:00
Brokind
Vånga
  9 - 1   +27p
4 jun 13:00
Ektorp
Brokind
  2 - 1   +3p
7 jun 19:00
Brokind
Tallboda
  3 - 3   +8p
14 jun 19:00
Norsholm
Brokind
  1 - 3   +7p
18 jun 12:00
Brokind
FC Lambohov
  2 - 3   +3p
29 jun 19:00
Klockaretorpet
Brokind
  5 - 1   +3p
6 aug 12:00
Brokind
Tannefors
  0 - 4  
11 aug 19:00
Sturefors
Brokind
  6 - 1   +1p
20 aug 12:00
Brokind
Skärblacka
  3 - 7   +5p
24 aug 18:30
Hemgårdarna
Brokind
10 - 0  
28 aug 16:00
Brokind
Gottfridsberg
  4 - 5   +14p
2 sep 18:00
Vånga
Brokind
  3 - 3   +8p
17 sep 13:00
Brokind
Ektorp
  4 - 2   +16p
24 sep 16:30
Tallboda
Brokind
  1 - 5   +10p
1 okt 12:00
Brokind
Norsholm
  4 - 3   +13p
8 okt 15:00
FC Lambohov
Brokind
  3 - 3   +7p