Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Azech SF
Serie: Div 4 Östergötland ö herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Andreas Söderstam +0p 0 0 0 0 0 0
Antanyos Budak +0p 0 0 0 0 0 0
Giorgi Beridze +0p 0 0 0 0 0 0
Philip Cobanoglu +0p 0 0 0 0 0 0
Viktor Welander +0p 0 0 0 0 0 0
Uche Ernest Ndubuisi +0p 0 0 0 0 0 0
Semir Gezici +0p 0 0 0 0 0 0
Mohamed Kabia +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Deivid Ayaz +0p 0 0 0 0 0 0
Georgian-Mugurel Stamate +0p 0 0 0 0 0 0
Hamza Alshatti +0p 0 0 0 0 0 0
Johannes Yakoub +0p 0 0 0 0 0 0
Mustafa Ajanic +0p 0 0 0 0 0 0
Nishan Zado +0p 0 0 0 0 0 0
Ricardo Viveros +0p 0 0 0 0 0 0
Robert Yacoub +0p 0 0 0 0 0 0
William Is +0p 0 0 0 0 0 0
Samir Behnan +8p 2 4 0 0 2 0
Jan-Pier Samo +0p 0 0 0 0 0 0
Ninib Solaka +4p 0 0 0 2 2 0
George Tekmen +0p 0 0 0 0 0 0
Muktar Yousef +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Abdihakin Yusuf Mohamed +0p 0 0 0 0 0 0
Magloire Nkanu +0p 0 0 0 0 0 0
Max Glännefors +0p 0 0 0 0 0 0
Mohamed Faraj +0p 0 0 0 0 0 0
Vialy Estifanous +0p 0 0 0 0 0 0
Josef Eissa +0p 0 0 0 0 0 0
Mourad Hanna +0p 0 0 0 0 0 0
Panagiotis Varitimidis +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Kennet Anderson +0p 0 0 0 0 0 0
Viktor Gergin +0p 0 0 0 0 0 0
Azad Mutlu +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Kadir Cizmic +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Azech SF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
13 maj 19:15
Knäppingsborg
Azech
  2 - 3   +8p
18 maj 19:00
Azech
Hagahöjden
  4 - 1   +9p
23 maj 19:30
Eneby
Azech
  2 - 2   +5p
30 maj 19:00
Norrköp Bosna
Azech
  2 - 0  
3 jun 19:00
Azech
Torstorp
  1 - 3   +1p
9 jun 19:15
Svärtinge
Azech
  2 - 2   +3p
15 jun 19:00
Azech
Hird
  5 - 0   +14p
23 jun 18:15
Chile Unido
Azech
  1 - 4   +9p
27 jun 19:00
Bråvalla
Azech
  3 - 7   +18p
3 aug 19:00
Azech
Finspång
  4 - 1   +10p
10 aug 19:00
Åby
Azech
  2 - 0  
16 aug 18:45
Azech
Knäppingsborg
  3 - 5   +5p
22 aug 18:30
Hagahöjden
Azech
  4 - 3   +6p
29 aug 18:00
Azech
Eneby
  2 - 4   +3p
4 sep 15:00
Azech
Norrköp Bosna
  6 - 2   +13p
11 sep 14:00
Torstorp
Azech
  4 - 0  
18 sep 15:00
Azech
Svärtinge
  5 - 3   +11p
25 sep 14:00
Hird
Azech
  3 - 1   +2p
2 okt 15:00
Azech
Chile Unido
  3 - 0   WO +3p