Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Eneby BK
Serie: Div 4 Östergötland ö herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Peter Skoog +0p 0 0 0 0 0 0
Victor Larsson +12p 5 3 0 3 1 0
Andreas Lind +0p 0 0 0 0 0 0
Eric Rydgren +10p 2 0 0 3 3 2
Timmy Wilhelmsson +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Deivid Ayaz +2p 0 0 0 0 2 0
Fredrik Nygren +20p 2 4 0 4 10 0
Philip Eriksson +0p 0 0 0 0 0 0
Stefan Iljazovic +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Boman +0p 0 0 0 0 0 0
Kalle Burman +0p 0 0 0 0 0 0
Johan Viktor Hedén +0p 0 0 0 0 0 0
Johannes Isik +0p 0 0 0 0 0 0
Johan Jönsson +4p 2 0 0 2 0 0
Anton Moberg +16p 2 2 0 8 4 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Goran Hadziahmetovic +0p 0 0 0 0 0 0
Robin Eliasson +6p 3 0 0 3 0 0
Henrik Fyrberg +0p 0 0 0 0 0 0
Adam Malm +0p 0 0 0 0 0 0
Henrik Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
Jimmy Petersson +3p 0 3 0 0 0 0
Petter Vester +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Molgan Vester +0p 0 0 0 0 0 0
Philip Aronsson +0p 0 0 0 0 0 0
Fredrik Dagh +12p 0 3 0 6 3 0
Oscar Wikström +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Mujo Zelic +45p 8 9 0 15 12 1

Följande matcher ingår i tävlingen för Eneby BK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
12 maj 19:30
Eneby
Hird
  1 - 1   +3p
19 maj 18:15
Chile Unido
Eneby
  1 - 5   +9p
23 maj 19:30
Eneby
Azech
  2 - 2   +6p
30 maj 19:30
Eneby
Bråvalla
  4 - 3   +11p
2 jun 19:00
Finspång
Eneby
  2 - 3   +8p
12 jun 12:00
Eneby
Åby
  3 - 0   +12p
17 jun 19:15
Knäppingsborg
Eneby
  5 - 0  
21 jun 19:30
Eneby
Hagahöjden
  4 - 1   +9p
27 jun 19:00
Torstorp
Eneby
  1 - 0  
3 aug 19:00
Svärtinge
Eneby
  1 - 4   +10p
10 aug 19:00
Norrköp Bosna
Eneby
  0 - 1   +7p
17 aug 18:45
Hird
Eneby
  1 - 4   +11p
22 aug 19:30
Eneby
Chile Unido
  7 - 0   +21p
29 aug 18:00
Azech
Eneby
  2 - 4   +10p
4 sep 17:00
Bråvalla
Eneby
  2 - 4   +9p
9 sep 19:00
Eneby
Finspång
  5 - 1   +11p
18 sep 16:45
Åby
Eneby
  2 - 5   +13p
23 sep 19:00
Eneby
Knäppingsborg
  3 - 0   +10p
2 okt 15:00
Hagahöjden
Eneby
  3 - 3   +5p