Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Österstads IF
Serie: Div 5 Östergötland v herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Filip Lidberg +5p 0 3 0 1 1 0
Marcus Sundström +0p 0 0 0 0 0 0
Nils Nygren +5p 1 4 0 0 0 0
Pierre Lilja +2p 1 0 0 1 0 0
Patrik Lundin +0p 0 0 0 0 0 0
Carl Sjögren +0p 0 0 0 0 0 0
Elias Welin +2p 0 0 0 0 1 1
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Marcus Pettersson +0p 0 0 0 0 0 0
Olof Hansson +4p 0 2 0 0 2 0
Oskar Qvarfordth +2p 0 0 0 0 0 2
Pontus Ivarsson +8p 0 4 0 0 2 2
Tim Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
Jacob Bladh +4p 0 0 0 4 0 0
Jonathan Bladh +0p 0 0 0 0 0 0
Mattias Johansson +0p 0 0 0 0 0 0
Olof Lööv +0p 0 0 0 0 0 0
Kim Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
Patrik Nilsson +8p 4 2 0 2 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Mats Finnevidsson +0p 0 0 0 0 0 0
Tommy Axerud +0p 0 0 0 0 0 0
Jimmy Bothen +3p 0 3 0 0 0 0
Per Forslind +15p 9 6 0 0 0 0
Patrik Karlsson +0p 0 0 0 0 0 0
Gustav Larsson +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Joakim Wallqvist +0p 0 0 0 0 0 0
Niklas Bergman +0p 0 0 0 0 0 0
Carl Melin +0p 0 0 0 0 0 0
Patrik Welin +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Patrik Ljungberg +27p 3 12 0 6 3 3

Följande matcher ingår i tävlingen för Österstads IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
13 maj 19:00
Österstad
Mantorp
  1 - 2   +1p
17 maj 19:00
Skeninge
Österstad
  1 - 2   +9p
21 maj 15:00
Österstad
Stjärnorp
  2 - 4   +5p
28 maj 14:00
Zeros
Österstad
  3 - 2   +3p
6 jun 15:00
Österstad
Kristberg
  4 - 1   +11p
10 jun 18:30
Fågelsta
Österstad
  1 - 2   +6p
14 jun 19:00
Österstad
Västerlösa
  3 - 1   +8p
18 jun 15:00
Österstad
Mjölby Södra
  4 - 2   +9p
21 jun 19:00
Ljungsbro
Österstad
  3 - 2   +2p
27 jun 19:00
Malexander
Österstad
  3 - 2   +3p
10 aug 19:00
Österstad
Borensberg
  2 - 1   +6p
15 aug 19:00
Mantorp
Österstad
  6 - 0  
20 aug 15:00
Österstad
Skeninge
  2 - 3   +3p
27 aug 15:00
Stjärnorp
Österstad
  1 - 2   +6p
3 sep 15:00
Österstad
Zeros
  1 - 4   +2p
10 sep 14:00
Kristberg
Österstad
  3 - 0  
24 sep 15:00
Österstad
Fågelsta
  4 - 1   +8p
1 okt 15:00
Mjölby Södra
Österstad
  2 - 1   +1p
8 okt 15:00
Österstad
Ljungsbro
  2 - 1   +7p