Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på corren.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: AC Studenterna
Serie: Div 4 Östergötland v herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
David Arbeus +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Dahl +13p 2 6 0 4 1 0
Arve Ingvaldsson +0p 0 0 0 0 0 0
Anders Jåfs +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Daniel Keyvanpour +0p 0 0 0 0 0 0
Oskar Alm +6p 2 0 0 0 4 0
Rickard Hellenberg +0p 0 0 0 0 0 0
Johan Onsjö +0p 0 0 0 0 0 0
Amel Skrijelj +0p 0 0 0 0 0 0
Jens Wängdahl +0p 0 0 0 0 0 0
Hugo Wärner +4p 0 0 0 2 2 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Andreas Westerlund +0p 0 0 0 0 0 0
Joakim Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Måns Linderberg +0p 0 0 0 0 0 0
Martin Brantemo +0p 0 0 0 0 0 0
Ofa Ismail +0p 0 0 0 0 0 0
Oscar Lindskogen +0p 0 0 0 0 0 0
Anton Björklund +0p 0 0 0 0 0 0
Jonas Eklund +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Hedlund +0p 0 0 0 0 0 0
Christian Luksitch +0p 0 0 0 0 0 0
Jacob Morén +0p 0 0 0 0 0 0
Gustaf Norberg +0p 0 0 0 0 0 0
Filip Ström +0p 0 0 0 0 0 0
Johan Wallin +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Terry Dahlberg +0p 0 0 0 0 0 0
Marcus Johansson +0p 0 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för AC Studenterna.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
6 maj 19:00
AC Studenterna
Mjölby Turab
  5 - 1   +14p
11 maj 19:00
Grebo
AC Studenterna
  2 - 0  
16 maj 19:00
Linghem
AC Studenterna
  0 - 3   +9p
19 maj 19:00
AC Studenterna
Vadstena
  2 - 1   +6p
27 maj 19:00
LSW
AC Studenterna
  3 - 0  
3 jun 19:00
AC Studenterna
Kisa
  5 - 3   +11p
9 jun 19:00
Mjölby AI
AC Studenterna
  1 - 1   +2p
19 jun 16:00
Rimforsa
AC Studenterna
  0 - 1   +7p
12 aug 19:00
Mjölby Turab
AC Studenterna
  3 - 2   +2p
24 aug 18:30
AC Studenterna
Linghem
  1 - 1   +3p
27 aug 15:00
LiU AIF
AC Studenterna
  2 - 1   +1p
30 aug 19:00
Vadstena
AC Studenterna
  2 - 3   +8p
4 sep 15:00
AC Studenterna
LSW
  1 - 0   +8p
7 sep 19:00
AC Studenterna
Grebo
  1 - 0   +9p
11 sep 15:00
Kisa
AC Studenterna
  2 - 1   +2p
14 sep 19:00
AC Studenterna
IFK Motala
  2 - 4   +5p
18 sep 15:00
AC Studenterna
Mjölby AI
  2 - 5   +3p
25 sep 16:00
Wreta Kloster
AC Studenterna
  1 - 0  
2 okt 15:00
AC Studenterna
Rimforsa
  0 - 1